Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Τοξοβολίας 2022

Ο μαθητής μας Φώτης Τσιρογιάννης της Α΄Τάξης κατέλαβε την 9η θέση σε σύνολο 27 αθλητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα, με σκορ ρεκόρ για τον ίδιο, 475/600,
θέση που τον καθιερώνει στην πρώτη δεκάδα των αθλητών της κατηγορίας του στην Ελλάδα, καθώς συμμετείχαν όλοι οι αθλητές της κατηγορίας Under 18.
    Αξίζει να σημειωθεί ότι βγήκε 4ος στην κατάταξη από τα σχολεία της Αττικής, καθώς οι άλλοι 5 είναι από σχολεία της επαρχίας, κυρίως από τη Θεσσαλονίκη.

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2019
Συμμετοχή της ομάδας βόλεϋ κοριτσιών στο Σχολικό Πρωτάθλημα, Παρασκευή 1 Μαρτίου 2019

Η ομάδα βόλεϋ των κοριτσιών συμμετείχε στο Σχολικό Πρωτάθλημα Βόλεϋ ( Φωτογραφίες)

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2018

1. Σάρα Αουντι, μαθήτρια της Γ΄Τάξης (100 μ. εμπόδια)
2. Γιάννης Γρανιτσιώτης, μαθητής της Α΄ Τάξης ( 100 μ).

Ο Γιάννης Γρανιτσιώτης θα συμμετέχει και στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στο Μαρακές.

Διάκριση ποδοσφαιρικής ομάδας (30/06/2006)

Στο Σχολικό Έτος 2006-2007, η ομάδα ποδοσφαίρου με προπονητή το γυμναστή του σχολείου κ. Σπύρο Γιωτόπουλο, κατέκτησε τη δεύτερη θέση συμμετέχοντας στον τελικό της Α' φάσης των Περιφερειακών Σχολικών Αγώνων Δυτικής Αττικής, κερδίζοντας τις ομάδες σχολείων της Πετρούπολης, Καματερού, Ιλίου και Αγίων Αναργύρων.

Ακολουθούν τα ονόματα των μαθητών της ποδοσφαιρικής ομάδας:

Αυλωνίτης  Νίκολαος
Βασιλείου  Γεώργιος

Βασιλόπουλος  Θεόδωρος

Γιαννακόπουλος  Χάρης

Γκαβογιάννης  Ιωάννης

Γουλοδήμος  Κωνσταντίνος

Ηλιόπουλος  Γεώργιος

Κουτρούλης  Φώτης

Μαλαπέτσας  Αλέξανδρος

Μίαρης  Γεώργιος

Μίχος  Παναγιώτης

Μπούκαλης  Ιωάννης

Σίντρε  Γιάννης

Σπυριδάκης  Αλέξανδρος

Σταυρουλάκης  Βασίλειος

Τσεμπελής  Νικόλαος

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα 2018 Με χρυσά μετάλλια επέστρεψαν στο σχολείο μας από τους τελικούς αγώνες του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Στίβου, που πραγματοποιήθηκαν στο Σχηματάρι, οι παρακάτω μαθητές: 1. Σάρα Αουντι, μαθήτρια της Γ΄Τάξης (100 μ. εμπόδια) 2. Γιάννης Γρανιτσιώτης, μαθητής της Α΄ Τάξης ( 100 μ). Ο Γιάννης Γρανιτσιώτης θα συμμετέχει και στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα στο Μαρακές.